Ferielejlighed ved Hammersø

Ferielejlighed med sø- og klippeudsigt – til voksne gæster på Hotel Hammersøs område

Denne rummelige og veludstyrede ferielejlighed ligger i Søanneks 1 – direkte på hotelområdet ved Hotel Hammersø, midt i den unikke bornholmske natur. Her bor du med udsigt til både Hammersø og Hammerknudens dramatiske klippeformationer, lige uden for vinduerne.

Lejligheden er 70 m² stor og indrettet med god plads til op til fem personer. Den består af en lys stue og opholdsrum med åbent køkken, to separate soveværelser, entré samt badeværelse. Her får du en komfortabel base med alle nødvendige faciliteter – perfekt til voksne, der ønsker ro, natur og afslapning. Ligesom på hotellet er der en aldersgrænse på 16 år, hvilket sikrer en fredelig og afslappet ferieoplevelse for voksne gæster.

Ud over en lille, overdækket terrasse foran lejligheden, har du adgang til en større, åben terrasse med skøn udsigt over både sø og klipper – ideel til både morgenkaffe og aftenhygge.

Som gæst i lejligheden er du velkommen til at benytte hotellets faciliteter i åbningstiden. Det gælder blandt andet swimmingpool, bordtennis, petanque, billard, opholdsstuer og møntvaskeri. Derudover er der mulighed for at tilkøbe både morgenbuffet og aftenens 3-retters menu i hotellets restaurant – en nem og lækker løsning, hvis du ønsker en ekstra bekvem ferie.

Her får du det bedste af begge verdener: Friheden og privatlivet i din egen lejlighed – kombineret med hotellets bekvemmeligheder og den storslåede bornholmske natur lige uden for døren.

Indretning

  • 1 dobbeltværelse og 1 stort 3-sengsværelse
  • Køkken med opvaskemaskine, mikroovn, kaffemaskine mm.
  • Badeværelse med gulvvarme, douche, toilet og føn
  • Gratis WIFI, Sat-TV og radioanlæg
  • Trægulve overalt og lille overdækket, møbleret terrasse
  • Udsigt over Hammersø og Hammerknuden
  • Gratis WiFi
  • Brusebad
  • Smart-TV

 

 

Priser per uge

1. maj – 30. maj 30. maj – 4. jul. 4. jul. – 15. aug. 15. aug. – 5. sep. 5. sep. – 1. okt.
1. maj – 30. maj
DKK 3920
€ 537
30. maj – 4. jul.
DKK 4760
€ 652,1
4. jul. – 15. aug.
DKK 7000
€ 958,9
15. aug. – 5. sep.
DKK 4970
€ 680,8
5. sep. – 1. okt.
DKK 3920
€ 537

Pris per uge for max 5 personer er inkl. el, vand og varme men + obligatorisk slutrengøring kr. 795,-

Ovenstående priser er vejledende listepriser. Der tages forbehold for eventuelle prisudsving ifm. ekstraordinære sæsonudsving, Folkemødet, mv.

Check ind fra kl. 16.00 på ankomstdagen og check ud senest kl. 11:00 på afrejsedagen.

Ankomst – afrejsedag: Søndage

Bemærk: Søanneks 1 byder ligesom resten af hotellet på ferie for voksne, og derfor er der en aldersgrænse på 16 år. Sengelinned og håndklæder kan enten medbringes eller linnedpakke kan lejes på Hotel Hammersø for kr. 135,- per person.

Der er mulighed for at tilkøbe morgenbuffet og dagens menu på Hotel Hammersø i hotellets åbningstid 1. maj – 1. oktober.

Bemærk; I perioden fra mandag d. 19. juli til og med søndag d. 1. august (uge 29 og 30) vil restauranten vil være lukket for halvpension og aftenmenu.

Hund er tilladt på forespørgsel, men må ikke efterlades alene i lejligheden. Der beregnes et gebyr for hund på kr. 250,-

Ved betaling med firmakreditkort eller kort udstedt udenfor EU bliver der pålagt et gebyr fastsat af kreditkortselskabet.